Изложба „Слике времена и догађаја на српском новцу – новац Кнежевине и Краљевине Србије”

Поводом Међународног дана музеја, у суботу, 18. маја, у 18 часова, у Народном музеју у Крагујевцу, свечано ће бити отворена изложба Народне банке Србије „Слике времена и догађаја на српском новцу – новац Кнежевине и Краљевине Србије”.

Новац Кнежевине и Краљевине Србије представљен је у светлу преломних историјских момента као што су последњи напори за стицање државне самосталности, затим проглашење Србије за краљевину 1882. и династичке смене на престолу 1904. године, а такође и као одраз балканских ратова и Првог светског рата.

На изложби ће бити приказана одабрана издања новца с краја 19. и почетка 20. века, која сликовито говоре о историјским и друштвеним околностима у којима је формирана и с којима се суочавала млада српска држава.

Изложба ће бити отворена за јавност од 18. маја до 13. јуна.